Ewa

Doradca

Zadzwoń

Odszkodowania za błędy medyczne

Chcesz złożyć wniosek o odszkodowanie za błąd lekarski? Jesteś ofiarą błędu medycznego? Nie wiesz, gdzie złożyć roszczenie o odszkodowanie za błąd medyczny?

Postępowanie w takich przypadkach jest zazwyczaj trudne, wymaga umiejętności negocjacyjnych, a także dobrej znajomości przepisów prawnych.

Uważasz, że dochodzenie roszczenia przerośnie Twoje możliwości? Zdajemy sobie sprawę z tego, że różne wydarzenia niosą ze sobą duży bagaż emocjonalny, dlatego wspólnymi siłami znajdziemy najkorzystniejsze rozwiązanie.

Polski Instytut Pomocy Poszkodowanym jest tutaj po to, aby Ci pomóc. Zrobimy, co w naszej mocy, aby zdobyć dla Ciebie jak najwyższą kwotę świadczenia. Jesteśmy firmą zajmującą się odszkodowaniami za błędy lekarskie z wieloletnim doświadczeniem, która ma na koncie wiele wygranych spraw. Możesz nam zaufać.

Współpraca z Instytutem

Bez żadnych opłat zweryfikujemy Twoją sprawę i podstawy do roszczeń o odszkodowanie medyczne.

Pomożemy w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji.

Udzielimy wsparcie prawnicze, psychologiczne i rehabilitacyjne.

Uznajemy Twoją decyzyjność we wszystkich aspektach sprawy.

Przydzielimy Ci osobistego opiekuna ds. odszkodowania za błąd medyczny.

Padłeś ofiarą błędu medycznego?

 Odzyskamy lub powiększymy odszkodowanie, które Ci się należy.

Czym jest błąd medyczny?

Błędem medycznym (błędem w sztuce lekarskiej, błędem lekarskim) uznaje się zawinione działanie lub zaniechanie osoby wykonującej zawód medyczny, które jest sprzeczne z zasadami i wiedzą medyczną i powoduje szkodę na zdrowiu pacjenta:

  • uszczerbek na zdrowiu,
  • uszkodzenie ciała,
  • zakażenie,
  • śmierć.
odszkodowanie za błąd medyczny

Rodzaje błędów medycznych

  • Błąd w diagnozie - zła interpretacja wyników badań, zaniechanie zlecenia potrzebnego badania.
  • Błąd w leczeniu - nieprawidłowe, niekompletne lub nadmierne leczenie.
  • Błąd wykonawczy - nieodpowiednie wykonanie dobrze dobranej formy leczenia.
  • Błąd organizacyjny - nieprawidłowa organizacja leczenia pacjenta.

Odszkodowanie za błąd lekarski - jak je uzyskać?

Dochodzenie odszkodowań od placówek takich jak szpitale jest dosyć często skomplikowane i wymaga znajomości regulacji prawnych. Z tego względu warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy mają doświadczenie i niezbędną wiedzą do egzekwowania odszkodowań i rekompensat za błędy w sztuce lekarskiej.

Na żądanie pacjenta szpital jest zobowiązany do udostępnienia całej i pełnej dokumentacji medycznej. Dokumenty te będą niezbędne podczas procesu ubiegania się o odszkodowanie za błąd lekarski. Ważne jest także zbieranie wszystkich paragonów, rachunków i faktur, które świadczą o poniesionych przez osobę poszkodowaną kosztów w związku z błędem medycznym. Istotne mogą okazać się także zeznania świadków (np. rodziny), w przypadku niezgodności (sfałszowania) dokumentów z prawdziwą wersją wydarzeń.

Zadzwoń do nas, a fachowo zajmiemy się całą sprawą. Jeżeli sobie tego życzysz, ograniczymy Twój udział do koniecznego minimum. Będziemy informować Cię o wszystkich postępach i możliwościach. Pamiętaj, że to Ty masz ostatnią decyzję w każdym aspekcie sprawy. Służymy także specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem.

W niektórych sytuacjach odzyskujemy odszkodowania za błędy medyczne bez sądu. Dzieje się tak, kiedy po naszej interwencji towarzystwo ubezpieczeniowe zaoferuje korzystną dla naszego klienta ugodę. W przeciwnym wypadku sprawa o odszkodowanie za błąd medyczny nie obejdzie się bez sądu. Zrobimy co w naszej mocy w walce o Twoje prawa.

Jakie świadczenia przysługują za błąd w sztuce lekarskiej?

Osoby poszkodowane przez błąd medyczny mogą starać się o odszkodowanie, ale także i inne świadczenia:

  • Zadośćuczynienie - jest to rekompensata dla osoby poszkodowanej za poniesione krzywdy, cierpienie i ból.
  • Pokrycie kosztów leczenia z góry - jeżeli z powodu błędu medycznego osoba poszkodowana musi przejść dodatkowy zabieg, kupić sprzęt medyczny lub brać udział w leczeniu, może starać się o pokrycie wszystkich kosztów leczenia z góry.
  • Renta - jeżeli na skutek błędu lekarskiego, osoba poszkodowana regularnie ponosi koszty np. rehabilitacja czy opieka, może ubiegać się o wypłatę okresowej renty na zwiększone potrzeby.
  • Renta z tytułu utraty zdolności do pracy lub braków perspektyw na przyszłość - świadczenie wypłacane z powodu niezdolności do wykonywania pracy lub zawodowego rozwoju z powodu błędu w sztuce lekarskiej.

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie medyczne?

Aby można było dochodzić odszkodowania za błąd lekarski, muszą zostać spełnione poniższe warunki:

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie medyczne?

1

Działanie lekarza, które doprowadziło do zaistniałego błędu, musi być niezgodne z wiedzą i zasadami obowiązującymi w medycynie.

2

Z powodu błędu medycznego pacjent doznał uszczerbku na zdrowiu (śmierci, uszkodzenia ciała, naruszenia stanu zdrowia, rozstroju organizmu).

3

Pogorszenie stanu zdrowia pacjenta lub jego śmierć musi mieć związek z błędem wynikającym z działań osoby odpowiedzialnej za pacjenta (któremu przypisuje się winę: umyślną lub nieumyślną).

Odszkodowanie za błąd medyczny - przedawnienie

W jakim czasie od wydarzenia można ubiegać się o odszkodowanie za błąd medyczny? Przedawnienie występuje po 3 latach od momentu, w którym osoba poszkodowana dowiedziała się o szkodzie i osobie zobowiązanej do jej naprawienia. W niektórych sytuacjach okres ten może przedłużyć się do lat 10. W przypadku osób małoletnich przedawnienie występuje w momencie ukończenia 20 roku życia.

Odszkodowanie za błąd medyczny - kwota

Medycyna jest bardzo trudną dziedziną nauki. W sztuce lekarskiej może zdarzyć się bardzo dużo różnorodnych błędów. Jak wiemy, organizm każdego człowieka jest inny, dlatego nie można porównywać szkód zdrowotnych u dwóch różnych osób.

Kwota odszkodowania za błąd medyczny może wahać się od kilku tysięcy złotych wzwyż. Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości poniesionych szkód zdrowotnych i materialnych przez osobę poszkodowaną.

Zostaw nam swój numer

Oddzwonimy i zweryfikujemy, czy i o jaką kwotę możemy się ubiegać

Bezpłatna analiza sprawy

Niezobowiązująca rozmowa

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok