Blog

Przedstawiamy branżowego bloga, w którym poruszać będziemy zagadnienia związane z odszkodowaniami i kwestiami prawnymi. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Pomoc z polecenia

Pomóż swoim znajomym uzyskać odszkodowanie. Poleć ich w naszym formularzu, a następnie uzyskaj honorarium po weryfikacji kandydata. Jako Polski Instytut Pomocy Poszkodowanym uzyskacie pomoc w odzyskaniu odszkodowania. 

więcej
Współwina a odszkodowanie z OC

Określenie tego, kto jest sprawcą, jest istotne ze względu na poczucie sprawiedliwości, szczególnie dla osób poszkodowanych oraz ich bliskich, a także na wysokość odszkodowania z OC i/lub zadośćuczynienia. Czy można uzyskać odszkodowanie jeśli jest się współwinnym wypadku drogowemu? Odpowiedź przedstawiamy w artykule.

więcej
Jak ustala się wysokość odszkodowania z OC sprawcy?

Niezadowolenie z wypłaconego przed towarzystwo ubezpieczeniowe odszkodowania po wypadku samochodowym to dosyć powszechna sytuacja. Wynika to przede wszystkim z niewiedzy poszkodowanych na temat ustalania wysokości świadczeń, które mają pokryć szkodę powypadkową. Dlatego, zamiast zamartwiać się zaniżonym odszkodowaniem, zapoznaj się z naszym artykułem, który wyjaśnia, jak ustalana jest wysokość odszkodowania z OC i w jaki sposób można uzyskać możliwie najwyższą, sprawiedliwą rekompensatę.

więcej
Odszkodowanie za wypadek na rowerze

Statystyki przedstawione przez Komendę Główną Policji wskazują, że w 2020 roku w Polsce doszło do 3768 wypadków komunikacyjnych z udziałem rowerzystów.

Dowiedz się, czy i kiedy rowerzystom przysługuje odszkodowanie za wypadek oraz o jakie świadczenia mogą się starać.

więcej
Ugoda z towarzystwem ubezpieczeniowym - kiedy warto, a kiedy nie?

Kiedy nie warto zawierać ugody przedsądowej z towarzystwem ubezpieczeniowym? Bez konsultacji z radcą prawnym, najprawdopodobniej poszkodowany nie otrzyma sprawiedliwej, czyli adekwatnej do poniesionych strat sumy świadczeń. Przeczytaj, zanim podpiszesz ugodę!

więcej
Odszkodowanie dla pasażera pojazdu

Nie tylko kierowcy, ale również ich pasażerowie są ofiarami wypadków komunikacyjnych. Bez względu na to, czy podróżowali ze sprawcą, czy poszkodowanym kierowcą, mają prawo do dochodzenia odszkodowania, a także innych roszczeń z tytułu uszczerbku na zdrowiu (fizycznym oraz psychicznym) lub strat materialnych. Jakie świadczenia przysługują poszkodowanemu w wypadku pasażerowi? Jak ubiegać się o odszkodowanie?

więcej
Co zrobić, kiedy sprawca wypadku nie ma OC?

Wypadek samochodowy, stłuczka, kolizja. Nagle okazuje się, że sprawca wypadku nie ma opłaconej polisy OC. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można starać się o odszkodowanie? Czym jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

więcej
Podatek od odszkodowania

Czy za odszkodowanie trzeba zapłacić podatek? Ustawodawca przewidział kilka wyjątków, które powinien poznać każdy, komu przyznano rekompensatę. Sprawdź!

więcej
Odszkodowanie od pijanego kierowcy

Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowcy i jego pasażerów, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Co zrobić, kiedy sprawcą wypadku jest pijany kierowca? Jak ubiegać się o odszkodowanie?

więcej
Zadośćuczynienie a odszkodowanie

Mimo tego, że zadośćuczynienie i odszkodowanie są często sprowadzane do tego samego, w rzeczywistości pokrywają zupełnie inne rodzaje szkód. Artykuł ma za zadanie rozwiać wątpliwości dotyczące różnić pomiędzy tymi dwoma świadczeniami. Zapraszamy do lektury.

więcej
Jak napisać wniosek o odszkodowanie? Wzór i wyjaśnienie

Aby ubiegać się o świadczenia od towarzystw ubezpieczeniowych, należy przede wszystkim wiedzieć, jak napisać wniosek o odszkodowanie i w jakiej instytucji go złożyć.

więcej
Odszkodowanie za śmierć rodzica

Co przysługuje dzieciom w przypadku śmierci rodzica?

więcej
Bezpieczna jazda w nocy – 10 złotych zasad

Pomagamy ofiarom wypadków od lat i dlatego wiemy, że większość nieszczęśliwych zdarzeń na drodze ma miejsce po zmroku lub w nocy. Jak jeździć bezpiecznie w nocy? Podpowiadamy i życzymy Wam szerokości na drodze!

więcej

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok