Ewa

Doradca

Zadzwoń

Odszkodowanie za powikłania po szczepieniu

Warunki dotyczące rekompensaty za powikłania poszczepienne

Odszkodowanie za powikłania po szczepionce na COVID-19 lub innej ma formę świadczenia kompensacyjnego. O tego typu rekompensatę można starać się tylko wtedy, gdy objawy/konsekwencje pokrywają się z wyszczególnionymi w charakterystyce leku, wymienionymi przez producenta. Pojawienie się innych objawów nie daje możliwości do uzyskania odszkodowania.

O jaką kwotę można się ubiegać z powodu powikłania po szczepieniu?

100 tysięcy złotych - to maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać z powodu powikłania po szczepieniu (w wyjątkowych sytuacjach kwota może być większa). Jest ona uzależniona przede wszystkim od czasu hospitalizacji osoby poszkodowanej. Podstawą do ubiegania się o odszkodowanie z tytułu powikłań poszczepiennych jest minimum 14-dniowa hospitalizacja. Jeżeli trwała ona krócej, przyznane świadczenie może wynikać jedynie z tytułu wstrząsu anafilaktycznego.

odszkodowanie za powikłania po szczepieniu

Zarażenie się wirusem SARS-CoV-2 a odszkodowanie po szczepieniu

.Osoby zarażone wirusem SARS-CoV-2, które wymagają hospitalizacji, a były zaszczepione, nie mogą ubiegać się o odszkodowanie. Nie można także zgłosić wniosku w terminie dłuższym niż 3 lata od zaszczepienia - jednak której dawki, nie zostało określone

odszkodowanie za powikłania po szczepionce na COVID-19

Komu jeszcze nie przysługuje odszkodowanie?

Osoby, które po zaczepieniu się szczepionką przeciwko COVID-19 zastosowały inną szczepionkę, nie mogą ubiegać się o odszkodowanie z tytułu powikłań po szczepionce na COVID-19.

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpiał z powodu powikłań poszczepiennych

Zadzwoń do nas
Uzyskamy należną rekompensatę

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok