Ewa

Doradca

Zadzwoń

Odszkodowanie za uraz w miejscu publicznym

Uszczerbek na zdrowiu spowodowany:

  • poślizgnięciem się,
  • potknięciem się,
  • upadkiem (także z wysokości),
  • uderzeniem przez przedmiot,
  • inną okolicznością,
  • lub wypadek śmiertelny

w miejscu publicznym jest podstawą do złożenia wniosku o odszkodowanie.

Nie wszyscy mają świadomość, że za wypadek i doznany uraz w miejscu publicznym można uzyskać wysokie odszkodowanie. Aby tego dokonać, należy wykazać się nie tylko umiejętnościami negocjacji, ale także dobrą znajomością regulacji prawnych.

Z powodu niewiedzy, wiele osób nie stara się o należne pieniądze z odszkodowania. A osoby, które zdecydowały się złożyć takie roszczenie, nagminnie otrzymują od towarzystw ubezpieczeniowych zaniżone kwoty świadczeń.

Polski Instytut Pomocy Poszkodowanym jest firmą odzyskującą odszkodowania i dopłaty do odszkodowań związane z urazami i wypadkami (także śmiertelnymi) w miejscach publicznych.

Nie masz pewności, czy Twoja sprawa kwalifikuje się do odszkodowania?

Zadbamy o odpowiednie opisanie zdarzenia, tak by odpowiadało ono faktycznemu przebiegowi, ustalimy za Ciebie podmiot odpowiedzialny za szkodę.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy Twoja sprawa kwalifikuje się do ubiegania się o odszkodowanie - skontaktuj się z nami. Dokonamy szybkiej i bezpłatnej analizy zdarzenia, sprawdzimy, co możemy dla Ciebie zrobić i wytypujemy niezbędne działania.

Zadzwoń do nas - to nic Cię nie kosztuje, a możesz wiele zyskać.

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz w miejscu publicznym?

Wypadek, a w rezultacie uraz ciała może przytrafić nam się wszędzie. Jeżeli do zdarzenia doszło w miejscu publicznym, możemy starać się o odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Ale co dokładnie kryje się pod pojęciem „miejsce publiczne”?

Miejscami użyteczności publicznej są chodniki, ulice, parki, szlaki turystyczne, place zabaw. Zaliczają się do nich także między innymi galerie handlowe, lokale gastronomiczne, lokale usługowe, banki, centra naukowe, sklepy, szkoły, pojazdy transportu publicznego (autobusy, samoloty, promy itp.), komendy policji, poczty, kościoły i wiele innych.

Aby uzyskać odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu czy uszkodzenia ciała w miejscu publicznym należy koniecznie udokumentować miejsce zdarzenia. Można tego dokonać za pomocą aparatu. Jeżeli przyczyną wypadku była konkretna przyczyna - np. dziura w chodniku, brak stopnia na schodach - wówczas należy dokładnie ją sfotografować. W takich przypadkach roszczenia zgłasza się do urzędu miasta lub urzędu gminy.

Istotną rolę w dochodzeniu odszkodowania grają świadkowie zdarzenia. Dlatego warto poprosić ich o dane kontaktowe i osobowe w celu późniejszego złożenia zeznań.

odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu
odszkodowanie za wypadek na ulicy w barze bibliotece czy galerii handlowej

Jeżeli wypadek miał miejsce w bibliotece, barze czy galerii handlowej, należy niezwłocznie poinformować osobę zarządzającą danym miejscem.

W późniejszym etapie bardzo ważna jest szczegółowa dokumentacja przebiegu leczenia i wszystkich poniesionych kosztów. Konsultacja z lekarzem pozwoli na fachową ocenę obrażeń i wskazanie przyszłych metod leczenia.

Kiedy wszystkie dokumenty są skompletowane, należy jeszcze sporządzić dokładny opis przebiegu całego zdarzenia oraz jego wpływu na życie osoby poszkodowanej, a także przyszłe rokowania.

Wniosek o odszkodowanie składa się do odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kto wypłaci odszkodowanie za uraz w miejscu publicznym?

Jeżeli osoba poszkodowana w wypadku w miejscu publicznym posiada indywidualne ubezpieczenie, powinna zgłosić się do swojego ubezpieczyciela i od niego egzekwować należne pieniądze.

Najczęściej jednak osoby poszkodowane nie posiadają prywatnego ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. W takiej sytuacji należy odnaleźć podmiot odpowiadający za stan i bezpieczeństwo miejsca, w którym doszło do wypadku. Warto nadmienić, że większość miejsc użyteczności publicznej jest ubezpieczona, dlatego roszczenia trzeba zgłaszać do ich ubezpieczyciela.

Odszkodowanie za śmierć w przestrzeni publicznej

Dla najbliższych osoby zmarłej w wypadku w przestrzeni publicznej należy się rekompensata w formie odszkodowania i zadośćuczynienia. Świadczenia należy egzekwować od osoby odpowiadającej za bezpieczeństwo w miejscu, w którym doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Polskiego Instytutu Pomocy Poszkodowanym?

Skontaktuj się z nami, a wywalczymy dla Ciebie należną rekompensatę za odniesione urazy.

  • Dokonamy bezpłatnej analizy całego wydarzenia.
  • Pomożemy w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji.
  • Wyjaśnimy wszystkie aspekty naszych działań i możliwości.
  • Zajmiemy się dochodzeniem odszkodowania na etapie sądowym i przedsądowym.
  • Zapewniamy opiekę prawnika, psychologa i rehabilitanta.
  • Na bieżąco informujemy o postępach w sprawie.
  • Do Ciebie należy ostateczna decyzja w każdym aspekcie działań związanych z Twoją sprawą.
  • Rozliczamy się prowizyjnie tylko i wyłącznie po wypłacie należności przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Nie pozwól, aby ubezpieczyciel zaniżył Twoje odszkodowanie!

Doznałeś urazu w miejscu publicznym?

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok