Wygrane sprawy

Z dumą przedstawiamy wygrane sprawy przez adwokatów Polskiego Instytutu Pomocy Poszkodowanym.

Zwiększ swoją szansę na uzyskanie sprawiedliwego, wysokiego odszkodowania współpracując z profesjonalistami. Umiejętności negocjacyjne, znajomość przepisów prawnych oraz środowiska ubezpieczeniowego są niezwykle istotne w sprawach odszkodowawczych. Skontaktuj się z nami!

Odszkodowanie za śmierć syna i brata, zadośćuczynienie

Chwila, w której nasza klientka, p. Maria dowiedziała się o śmierci swojego syna w wypadku samochodowym, była najtragiczniejszą chwilą w jej życiu. Dla siostry zmarłego, p. Renaty, było to także bardzo traumatyczne wydarzenie.

Interwencja Polskiego Instytutu Pomocy Poszkodowanym umożliwiła uzyskanie przez kobiety rekompensaty za cierpienie w związku ze śmiercią członka rodziny. Sąd Okręgowy ustalił kwoty w wysokości 150 000 zł dla p. Marii oraz 90 000 zł dla p. Renaty.

więcej
Zadośćuczynienie i odszkodowanie dla potrąconej pieszej

Do wypadków komunikacyjnych dochodzi każdego dnia. Jednak osobą poszkodowaną może zostać nie tylko kierowca pojazdu czy pasażer, ale także uczestnik ruchu drogowego poruszający się pieszo. Tak było w przypadku pani Ireny, kiedy wiosną 2018 roku została poważnie potrącona przez kierowcę samochodu marki IVECO.

Polski Instytut Pomocy Poszkodowanym pomógł pani Irenie w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania, zwiększając je o kwotę 200 940,98 zł.

więcej
Zadośćuczynienie i odszkodowanie za wypadek w pracy

Pan Tadeusz zgłosił się do Polskiego Instytutu Pomocy Poszkodowanym w związku z wypadkiem, którego doświadczył w trakcie pracy w zakładzie produkcyjnym.

Polski Instytut Pomocy Poszkodowanym pomógł panu Tadeuszowi w uzyskaniu łącznej sumy 139 592.80 zł za straty materialne i niematerialne w związku z uszczerbkiem na zdrowiu spowodowanym przez wypadek w pracy.

więcej
Zadośćuczynienie za krzywdę poniesioną w wypadku samochodowym

Brak zachowania ostrożności na drodze może skutkować wypadkiem samochodowym, a w rezultacie poważnym uszczerbkiem na zdrowiu uczestników zdarzenia. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale także ich pasażerów, o czym na własnej skórze przekonał się nasz klient.

Wskutek naszych działań na rzecz p. Jana (poza uprzednio otrzymaną kwotą 8260 zł) Sąd Rejonowy zasądził dodatkowo kwotę 33 740 zł tytułem zadośćuczynienia.

więcej
Zadośćuczynienie dla poszkodowanego w kolizji pasażera

Kierowcy, którzy podejmują się przewożenia innych osób, muszą mieć świadomość, że to właśnie oni odpowiadają za bezpieczeństwo swoich pasażerów. Gdy dojdzie do wypadku (z ich winy), muszą wziąć odpowiedzialność za zdarzenie wraz ze wszystkimi konsekwencjami.

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawą pana Jakuba, który został poszkodowany w wypadku samochodowym jako pasażer. Nie godząc się na pierwszą, zaniżoną rekompensatę, zgłosił się po pomoc do naszego Instytutu i zyskał 25 000 zł tytułem zadośćuczynienia.

więcej
Odszkodowanie za szkodę na pojeździe

Znamy ogromną ilość przypadków, kiedy pomimo wieloletniego opłacania składek na ubezpieczenie, w sytuacji wymagającej wypłaty świadczenia swojemu klientowi, towarzystwa ubezpieczeniowe z różnych przyczyn odmawiają wypłaty środków. W takiej sprawie zgłosiła się do nas pani Marzena, której towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty odszkodowania, pomimo opłacanego Autocasco.

W rezultacie Sąd Rejonowy zasądził od pozwanego towarzystwa ubezpieczeniowego na rzecz pani Marzeny kwotę 11 004,95 zł.

więcej
Odszkodowanie pomimo niestawienia się na leczenie w terminie

Niestawienie się na leczenie w odpowiednim czasie po zdarzeniu dla towarzystwa ubezpieczeniowego oznacza, że obrażenia nie są związane z wypadkiem i z tego tytułu odmawiają wypłaty odszkodowania. Ubezpieczyciele rutynowo kwestionują szkody osobowe.

Przypadek pani Anny, który pragniemy przedstawić, jest dowodem na to, że można uzyskać odszkodowanie w rozmaitych sytuacjach. Pani Anna stawiła się do lekarza aż 3 miesiące po wypadku samochodowym. Korzystając z pomocy naszego Instytutu, zyskała 6 000 zł.

więcej
Odszkodowanie dla dziecka po wypadku samochodowym

Pani Anna, mama Malwiny (która ucierpiała w wypadku samochodowym), na własnej skórze doznała niesprawiedliwości ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Zadośćuczynienie dla jej córki powinno w pełni odzwierciedlać doznane krzywdy i stanowić realną rekompensatę za doznanie cierpienia. Kwota, która została przyznana dla poszkodowanej, 12-letniej Malwiny przez towarzystwo ubezpieczeniowe była nie tylko niesprawiedliwa, ale także krzywdząca.

więcej
Zadośćuczynienie dla małoletniego po wypadku samochodowym

W trakcie podróży kierowca samochodu osobowego, w nieprzepisowy sposób zajechał drogę pojazdowi prowadzonemu przez panią Annę. Doszło do zderzenia, w efekcie którego dzieci doznały obrażeń ciała. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby medyczne oraz funkcjonariusze policji.

Towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy wypadku przyznało małoletniemu synowi pani Anny - Kamilowi rekompensatę w wysokości 7 440 zł. Jest to kwota zdecydowanie zaniżona, zupełnie nieadekwatna do poniesionych strat psychicznych i fizycznych.

więcej

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok