Ewa

Doradca

Zadzwoń

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Brałeś udział w wypadku komunikacyjnym jako kierowca, pasażer, pieszy, rowerzysta? Poniosłeś szkodę zdrowotną lub Twój pojazd jest uszkodzony?

Nie dostałeś odszkodowania lub wypłacone świadczenie było za niskie? Nie wiesz, co zrobić? Jakie zebrać dokumenty? Gdzie się zgłosić?

Nasi specjaliści zapoznają się z Twoją sprawą i dokumentacją w 100% za darmo! Następnie skontaktują się z Tobą, aby przedstawić Ci wszystkie możliwości. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów, którym pomogliśmy w procesie uzyskiwania odszkodowania komunikacyjnego.

Jak możemy pomóc?

Nasz Instytut zajmuje się odszkodowaniami za wypadki komunikacyjne w Kielcach, gdzie mieści się nasze biuro, ale pomagamy także poszkodowanym z całej Polski, bez względu na lokalizację.

Odszkodowanie z OC sprawcy

 • odzyskiwanie odszkodowań OC
 • zaniżone odszkodowania z OC
 • odszkodowania z UFG
 • szkoda całkowita a częściowa

Dowiedz się więcej

Odszkodowanie po wypadku samochodowym

 • odzyskiwanie odszkodowań za wypadki samochodowe
 • dopłata do odszkodowania za wypadek samochodowy
 • szkoda całkowita i częściowa

Dowiedz się więcej

Odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym

 • odzyskiwanie odszkodowania za wypadek śmiertelny
 • zaniżona kwota odszkodowania
 • zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby

Dowiedz się więcej

Odszkodowanie dla pasażera pojazdu

 • odzyskiwanie odszkodowań za wypadek jako pasażer
 • odszkodowanie z OC kierowcy dla pasażera
 • dopłaty do odszkodowań dla poszkodowanych pasażerów

Dowiedz się więcej

Odszkodowanie za wypadek na rowerze

 • odzyskiwanie odszkodowania za wypadek na rowerze
 • dopłaty do odszkodowań za wypadek rowerowy
 • zadośćuczynienie za doznane cierpienie

Dowiedz się więcej

Adwokat odszkodowania komunikacyjne Kielce

Poszukujesz adwokata zajmującego się odszkodowaniami komunikacyjnymi w Kielcach? Bez względu na to, gdzie wydarzył się wypadek, zespół naszych specjalistów - doświadczonych radców prawnych z adwokatem na czele, wynegocjuje dla poszkodowanego najwyższą możliwą kwotę odszkodowania komunikacyjnego.

Skontaktuj się z naszym doradcą, a bez żadnych opłat przeanalizujemy Twoją sprawę i sprawdzimy, o jaką kwotę świadczeń będziemy mogli się starać od ubezpieczyciela. Skorzystaj z usług adwokata od odszkodowań komunikacyjnych i zyskaj pewność uzyskania sprawiedliwej, wysokiej kwoty odszkodowania.

Szkoda na osobie

Osobie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym należy się odszkodowanie nie tylko z tytułu uszkodzenia pojazdu, ale także w związku z uszczerbkiem na zdrowiu.

Bez względu na to, czy byłeś kierowcą samochodu, pasażerem, pieszym czy poruszałeś się na innym pojeździe - za doznane obrażenia i krzywdę należy Ci się rekompensata.

Szkoda na pojeździe

Nagminną praktyką wśród ubezpieczycieli (oprócz zaniżania wypłacanych świadczeń) jest naprawa pojazdu z wykorzystaniem tańszych zamienników, a nie oryginalnych części. Nasz Instytut wynegocjuje od towarzystwa ubezpieczeniowego najlepsze warunki rekompensaty dotyczące nie tylko kwoty odszkodowania, ale także części do pojazdu.  Wypłacone odszkodowanie za uszkodzony pojazd lub jego całkowite zniszczenie powinno być adekwatne do poniesionych strat materialnych.

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy

Masz pytania? Pragniesz odzyskać należne odszkodowanie?

Bezpłatna analiza sprawy

Niezobowiązująca rozmowa

Co to jest wypadek komunikacyjny?

Do wypadku komunikacyjnego dochodzi w momencie, gdy przynajmniej jedna osoba doznała uszczerbku na zdrowiu (lub poniosła śmierć), a w zdarzeniu brał udział minimum jeden pojazd (np. samochód, skuter, ale także hulajnoga czy rower). Aby zdarzenie definiował wypadek komunikacyjny, musi dojść do niego na lądzie, wodzie lub w powietrzu.

adwokat odszkodowania komunikacyjne
odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

W jakim czasie po wypadku można ubiegać się o odszkodowanie komunikacyjne?

O odszkodowanie komunikacyjne można ubiegać się aż do 20 lat po zdarzeniu. Jednak dotyczy to tylko wypadku, ponieważ stłuczka czy kolizja rządzą się innymi prawami.

Kiedy dojdzie do wypadku komunikacyjnego, niezbędne jest wezwanie policji. Podczas weryfikacji ustaleń w towarzystwie ubezpieczeniowym, bardzo ważną rolę grają notatki funkcjonariuszy z miejsca zdarzenia.

Różnica pomiędzy wypadkiem komunikacyjnym a kolizją

Kolizją nazywamy zdarzenie drogowe, podczas którego żadna osoba nie doznała uszczerbku na zdrowiu lub poniesione obrażenia nie wymagały hospitalizacji dłuższej niż 7 dni. W takiej sytuacji o odszkodowanie komunikacyjne można starać się do 3 lat po zdarzeniu i nie ma obowiązku wzywania funkcjonariuszy policji. Tak samo dzieje się w przypadku stłuczki lub wydarzenia z poniesionymi stratami materialnymi.

Bez względu na to, czy starasz się odszkodowanie za wypadek samochodowy jako pasażer, czy kierowca, należy Ci się rekompensata za poniesione krzywdy, zarówno materialne jak i niematerialne.

Ile można dostać odszkodowania za wypadek komunikacyjny?

Wiele osób zastanawia się, ile można dostać odszkodowania za wypadek komunikacyjny. Faktem jest, że ponad 90% ubezpieczalni świadomie zaniża kwoty wypłacanych świadczeń. Oznacza to, że osoby poszkodowane dostają mniej pieniędzy, niż w rzeczywistości im przysługuje.

Ogromna różnorodność spraw i zdarzeń nie pozwala na jednoznaczną odpowiedź na pytanie: ile można dostać odszkodowania za wypadek komunikacyjny.

Wpływ na wysokość odszkodowania komunikacyjnego mają różne czynniki:

 • wielkość poniesionych strat zdrowotnych i materialnych;
 • długość leczenia osoby poszkodowanej;
 • okoliczności wypadku komunikacyjnego;
 • przyczynienie się do szkody;
 • okoliczności życiowe, wykonywany zawód, wiek i płeć osoby poszkodowanej;

Co przysługuje po wypadku komunikacyjnym?

Każdy właściciel pojazdu jest zobligowany do opłacania składki OC, z której wypłacane są świadczenia po wypadku, kolizji czy innym zdarzeniu komunikacyjnym dla osoby poszkodowanej. Może zdarzyć się tak, że sprawca wypadku, pomimo swojego obowiązku nie będzie posiadał aktualnej polisy OC. Szczegółowemu wyjaśnieniu, co robić w takiej sytuacji, poświęciliśmy artykuł: Co zrobić, kiedy sprawca wypadku nie ma OC? Zapraszamy do poszerzania wiedzy.

Jakie świadczenia można uzyskać po wypadku komunikacyjnym?

Wszystkie powyższe roszczenia muszą być skrupulatnie uzasadnione, aby zostały pozytywnie rozpatrzone przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Nie wszyscy są świadomi, że mają prawo do skorzystania z szerokiego zakresu świadczeń, nie tylko dotyczących naprawy pojazdu. Co przysługuje po wypadku komunikacyjnym?

1

Likwidacja szkody w pojeździe. Po wypadku komunikacyjnym przysługuje naprawa pojazdu do stanu sprzed zdarzenia. Czasem jednak szkoda jest całkowita, samochodu nie da się przywrócić do poprzedniego stanu, wtedy poszkodowany dostaje odszkodowanie i to, co z pojazdu zostało.

2

W przypadku pojazdów bezwypadkowych, nowych, nieuszkodzonych można ubiegać się o odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej.

3

W razie potrzeby, po wypadku komunikacyjnym przysługuje również holowanie uszkodzonego pojazdu.

4

Pojazd zastępczy przysługuje do momentu odzyskania sprawnego już auta, lub w przypadku szkody całkowitej, do dnia otrzymania odszkodowania.

5

Jeżeli podczas wypadku uszkodzone zostały dobra materialne (np. telefon komórkowy), ucierpiało (lub poniosło śmierć) zwierzę, wtedy można starać się o odszkodowanie z tytułu uszkodzonego mienia.

6

Jeżeli wypadek spowodował obniżenie dochodów, np. z powodu przebywania na L4, poszkodowanemu przysługuje prawo do wyrównania wypłaty. W przypadku pogorszenia się stopy życiowej rodziny, gdzie poszkodowany zginął w wypadku, im również przysługuje taka rekompensata.

7

Po wypadku komunikacyjnym przysługuje pokrycie wszystkich kosztów leczenia, włączając w to dojazdy do lekarza/szpitala, rehabilitację, leki, opiekę.

Ponieważ ubezpieczyciele świadomie zaniżają wypłacane świadczenia, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Nasi specjaliści wynegocjują najwyższe możliwe wynagrodzenie, skompletują niezbędne dokumenty, a na życzenie ograniczą Twój udział do minimum. Z nami możesz tylko zyskać. Przejdź do kontaktu, a my szybko sporządzimy dla Ciebie całkowicie bezpłatną wycenę i dowiemy się, czy i o jaką rekompensatę możemy się ubiegać. Rozliczamy się tylko i wyłącznie po wygranej sprawie. Zapraszamy!

Najczęściej zadawane pytania

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj specjalistę

Po jakim czasie od wypadku można starać się o odszkodowanie?

Po wypadku można starać się o świadczenia przez kolejne 20 lat, natomiast po kolizji czy stłuczce - 3 lata.

Ile można dostać odszkodowania za wypadek komunikacyjny?

Kwota odszkodowania za wypadek samochodowy (komunikacyjny) zależy od poniesionych strat materialnych i niematerialnych.

Co przysługuje po wypadku komunikacyjnym?

Po wypadku można starać się o: odszkodowanie z powodu utraty wartości handlowej, naprawę pojazdu, holowanie auta, pojazd zastępczy, odszkodowanie za uszkodzone mienie, wyrównanie wypłaty, pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

Jak skorzystać z pomocy Polskiego Instytutu Pomocy Poszkodowanym?

Wystarczy się z nami skontaktować, a nasi specjaliści wyjaśnią wszystkie aspekty współpracy, a także bez żadnych opłat sprawdzą, jak wiele możemy zrobić w Twojej sprawie.

Przykładowe obszary naszych działań przy odszkodowaniach komunikacyjnych:

 • odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych
 • wypłata odszkodowania z OC sprawcy
 • zaniżone odszkodowanie z OC
 • odszkodowanie za wypadek na rowerze
 • odszkodowanie po wypadku samochodowym jako pasażer
 • odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym
 • potrącenie na pasach
 • odszkodowanie od pijanego kierowcy
 • odszkodowania z UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego)
odszkodowania komunikacyjne kielce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok